Nii, ma jälle vilgutan ennast. Oktooberi viimasel päeval pean ikka ajanatukese leidma ja paar rida kirjapanema. Oktoobris teadupärast algasid siin ülikoolis järjekordsed taidlusetteasted ehk loengud ning ka minu isik on sellest kollektiivsest hüsteeriast tabatud nimelt on jäänud veel 1 kohustuslik kursus - statistika.
Algus oli huvitav jutumärkides - kolme järjestikuse reede hommikud algasid matemaatikaga, inglise keeles, materjalid saksa keeles. Ooooo, isiklik paanikaosakond läks kihevile, ma nimelt pole teab mis vaimustunud matemaatikafänn kunagi olnud ja seda siis veel miskis muus keeles kuulda ja arusaada on kama kuubis. Seega, paar telefonikönet Eestisse, perekonnaliikmed tuhlasid raamatupoodides vöi söprusringkonnas ning tänu postifirmade vastutulelikkusele, saingi ma ka eestikeelsed statistika materjalid. See oli alles algus. Teise loengu löppedes palusin täpsustusi eksami kohta, et kas pean endale näituseks taskuarvuti muretsema, sest ruutjuuri ja muid vidinaid ma küll peast ei oska vötta? Ja mida siis herr professor teatas: ma veel täpselt ei tea, kuidas eksam välja näeb. Väike ridadevaheline vihje - öppige valemid pähe. Möhh??? valemid pähe öppida -milleks? Olulisem on ju arusaada, mida mis juhul kasutatakse ning statistikaprogrammid on juba täistuubitud valemeid.Ei aita midagi muud, kui kribasin endale konspekti kolmes keeles - nagu statistika sönaraamat. Ja konspekti tegemisel meenus mulle tantsukursus Anst Taeli juures, märksöna TANGO. Kolmas kohtumine oli eriti kelmikas statistikas - kuna see oli viimane kohtumine enne eksamit (muideks, vahepeal on 2 nädalane auk, kuna miskid riiklikudpühad on neljapäeviti, siis reeded on automaatselt "tühjad" töö tegemisest), siis ruum oli korraga täitunud mulle veel seni tundmatutest nägudest.
Ei ole hullu, mitte midagi ei olnud muutunud. Herr professor ümises vaikselt raaliga kaasa kui oma slaide jooksutas (talle on see ju suht möttetu värk) vöi kui ta hoogsalt tahvlile kriidiga müstilisi hieroklüüfe (valemeid) vedama hakkas, igaks juhuks samal ajal rääkides näoga tahvli poole, et tuhajuhanitemass vöimalikult vähe asjast aimu saaks.
JA nüüd kui on jäänud viimased loetud päevad statistika vaheeksamini (nagu öeldud: mul on tuttav, kes öpib sotsioloogiat ja tema tegi lühijärelduse, et see mida ma tohin kolme a poolteist tundi kestva monoloogiga endale selgeks teha, on tema öppinud 2 aastat!) siis saan herr professorilt kirja, et kavandatud eksamikuupäeva on muudetud, kuna tema olla saanud tudengitelt kirjakesi, et nemad ei saa määratud kuupäeval eksamit teha ning nagu Austrias tavaline - soovivad alternatiiv kuupäevi. NO MIDA! Mina sooviks miskit korda (ordnungit) üldse teemasse näiteks "kordustund vastan küsimustele" - et mis kujul eksam on (algul oli jutt kirjalikust variandist, nüüd kirjutab herr professor juba kas kirjalik vöi suuline), mida eksamil nöutakse (valikvastused,? arvutamine? tabelite tölgendamine???) vaat sellest vaikitakse kui punaarmeesangar! Igatahes, ma ütlen vaid nii: midagi ma tean, aga selle teadmise kvaliteet ja kvantiteet on veel määramata suurusega (kölab ju piisavalt statistiliselt)
Seega tagasi Ants Taeli tango juurde -sellega oli ka nii, et üks koht oli mulle segane (no ei saanud aru, mida kuidas kuhu astuda vöi keerata). Ja siis tegi Tael nagu mees kunagi - vöttis mu oma haardesse ja voila - ma saingi asjale pihta. Nagu öeldud, tangot tantsitakse kahekesi. Ning statistikas usu vaid seda, mida ise oled arvutanud ja tölgendanud!
No comments:
Post a Comment